انتخاب ست ورزشی ایده آل برای ورزش + راهنمای جامع و کامل

انتخاب ست ورزشی

راهنمای انتخاب ست ورزشی

انتخاب و خرید یک ست  ورزشی خوب برای ورزشکاران بسیار مهم است زیرا انتخاب و خرید لباس ورزشی مناسب نه تنها می تواند عملکرد ورزشی ورزشکاران را بهبود بخشد بلکه کیفیت ذهنی آنها را نیز افزایش می دهد. پوشش مناسب در هر مکانی باعث افزایش انگیزه و اعتماد به نفس می شود. از این رو می توان نتیجه گرفت برای استمرار در تمرینات ورزشی و ایجاد انگیزه خرید ست ورزشی مردانه یا ست ورزشی زنانه الزامی می باشد.

سبک زندگی افراد از گذشته تا به امروز تغییر بسیاری کرده است و بسیاری از محققان و پزشکان افراد را در تمام سنین به ورزش کردن تشویق می‌کنند. اکثر مردم برای سلامتی و تناسب اندام ورزش می‌کنند، بنابراین ممکن است ورزش در عین سخت بودن، لذت‌‌بخش باشد. اما یک لباس ورزشی مناسب و جذاب می‌تواند انگیزه ورزش کردن را در شما بیدار کند. در اینجا نکات مهم در هنگام خرید ست ورزشی  را بررسی می کنیم.

چرا  ست ورزشی  بخریم؟

اگر لباس ورزشی مناسبی در هنگام انجام تمرینات ورزشی نداشته باشید نه تنها از ورزش کردن لذت کافی نمی برید بلکه خسته کننده و ممکن است حتی دیگر ان را ادامه ندهید. به همین جهت و برای بهبود عملکرد و ایجاد انگیزه برای ادامه فعالیت ورزشی نیاز است تا ست ورزشی مناسب تهیه کرده و ورزش نمایید. افراد موفق در ورزش معتقد اند که یک ست ورزشی مناسب به موفقعیت شما در ورزش کمک می کند. حتی در امر تناسب اندام نیز حایز اهمیت می باشد. بنابراین فواید ست ورزشی را جدی بگیرید تا نتایج عالی کسب نماید.

نکات مهم در هنگام خرید ست ورزشی

توصیه می کنیم در انتخاب ست  ورزشی حرفه ای به نکات زیر توجه کنید

  1. کیفیت پارچه و دوخت ست ورزشی بسیار مهم است.  پارچه لگ ورزشی  در حین ورزش و یا در مواجه با جسم تیز نباید آسیب ببیند. همچنین باید خنکی و راحتی را برای ورزشکار فراهم کند. در انتخاب تمامی لباس های ورزشی، به ویژه شورت یا لگ  ورزشی، مهم ترین نکته انعطاف پذیری و آزادی حرکت است تا ورزشکار بتواند بدون محدودیت به انجام انواع ورزش ها بپردازد.
  2. وجود جیب در لگ  ورزشی برای برخی از ورزشکاران نیاز است، به عنوان مثال، هنگامی که در حال دویدن یا پیاده روی در فضای باز هستید یا با شلوار در باشگاه ورزش می کنید، می توانید به راحتی وسایلی مانند تلفن، کیف پول و کلید خود را با خود حمل کنید. تنظیم سایز و کشسانی لگ ورزشی مهم است.  قابلیت تنظیم سایز و کشش از دیگر ویژگی های قابل توجه هنگام خرید لگ مردانه است. ورزشکاران ست هایی را دوست دارند که در حین انجام انواع فعالیت ها و تمرینات ورزشی مزاحم آنها نشوند. همچنین برای جلوگیری از لیز خوردن شلوار از روی کمر، قابلیت تنظیم سایز را به کمک کمربند داشته باشند.
  3. راحتی، سبکی و طراحی در لگ های ورزشی  شاید مهم ترین ویژگی لگ ورزشی  مردانه باشد. ورزشکارانی هستند که باید برای مدت طولانی ورزش شدید انجام می دهند و از راحتی و سبکی شلوارک ورزشی  راضی  هستند. طراحی زیبا بر روی روحیه ورزشکار تاثیر مثبت دارد و او را برای تمرینات ورزشی طولانی مدت آماده می کند و این امر قطعا در بهبود عملکرد ورزشی او تاثیر مثبت خواهد داشت.
  4. ست ورزشی مردانه شامل تی شرت، شلوار و گرمکن ورزشی است. و میتوانید ان ها را با هم  تهیه نماید یا با لباس هایی که دارید ترکیب نماید. اما هر مدل و هر جنسی مناسب رفتن باشگاه نیست. هر فعالیت ورزشی لباس ورزشی خاص خود را نیاز دارد. مثلا در هنگام دوچرخه سواری و یا دو میدانی لباس های بیش از حد گشاد و یا بلند مناسب نیست و مانع فعالیت شما می شود.
  5. استفاده از لباس های گرم مانند سوییشرت های ورزشی و لباس های آستین بلند هم موجب راحتی شماست و هم امکان انجام فعالیت های ورزشی در هوای سرد را فراهم می نماید. توجه کنید که نیازی نیست برای هر روز ورزش یک دست لباس با رنگ های متنوع تهیه کنید. بهتر است چند جفت کفش ورزشی منعطف و باکیفیت برای ورزش در اختیار شما باشد تا پای شما سالم بماند و درعین حال آسیب هم نبیند. استفاده از جوراب از جنس نخ هم برای فعالیت های ورزشی بسیار مناسب تر است.

 

 

 

 

 

جنس و سایز ست ورزشی

در هنگام فعالیت ورزشی بدن دچار تعرق می شود. به همین دلیل استفاده از ست های ورزشی نخی باعث می شود رطوبت بیشتری جذب ان شود و شما احساس گرما و هم چنین ممکن است بوی نا مطبوعی هم از ان استنشاق شود. لباس‌های درای فیت( Dri Fit) که امکان تنفس سلول‌های پوست را فراهم می‌کنند، گزینه‌ی مطلوبی به شمار می‌روند. علاوه بر این موارد باید طراحی و دوخت ان نیز مورد پسند شما باشد تا در هنگام استفاده از ان احساس خوشایندی را تجربه نماید.

استفاده از الیاف مصنوعی در تولید پوشاک ورزشی بسیار مرسوم است زیرا این الیاف توانایی ان را دارد که تعرق را جذب و ان را به سرعت خشک نمایند. ست ورزشی ای که در ان از الیاف مصنوعی استفاده شده است برای ورزش هایی که تعرق بالایی دارند بسیار مناسب است. ست ورزشی با کیفیت باید کمترین مقاومت را در برابر اب داشته باشد تا در زمان هایی که بدن تعرق بیشتری دارد بتواند ان جذب و خشک نماید و دمای بدن حین انجام تمزینات ورزشی افزایش نیابد.

اگر بصورت حرفه ای ورزش میکنید سعی کنید سایز مناسب خود را تهیه نماید و لباس های بیش از حد تنگ و یا گشاد خریداری ننماید. هر لباسی برای ورزش کردن مناسب نیست مثلا اگر با تردمیل ورزش می کنید از لگ ورزشی مردانه استفاده نماید.

در هنگام خرید ست ورزشی به محدودیت های شستشوی انها توجه نماید زیرا شستشوی درست باعث حفظ کیفیت و دوام ست ورزشی می شود.

برای انتخاب رنگ مناسب هم می توانید با توجه به سلیقه تان انتخاب نماید و یا مقاله ما رو مطالعه نماید.

انتخاب ست ورزشی با فرم و استایل بدن

فرم بدن از جمله نکات مهم دیگری است که باید در انتخاب ست ورزشی مردانه مناسب به ان توجه داشته باشید. افرادی در ناحیه شکم و پهلو کمی چاق اند باید لباس ورزشی ای انتخاب نمایند که در قسمت بالا تنه کمی گشاد باشد تا چاقی این نواحی را پنهان کند. هم چنین در هنگام خرید شلوار لگ ورزشی بهتر است از خرید شلوارهای خیلی گشاد اجتناب نماید.

افرادی که بدنی شبیه ساعت شنی دارند می تواند از ست ورزشی تنگ استفاده نمایند تا بدن انها در بهترین حالت ممکن قرار بگیرد. و اگر این افراد لباس های گشاد استفاده نمایند ان ها را چاق تر از حد معمول نشان خواهند داد.

شلوارهای گشاد برای انهایی که در پایین تنه چاق هستند بسیار مناسب است. و این افراد را قد بلند تر و بهتر نشان می دهد.

افرادی که بدن مستطیل شکل دارند در انتخاب ست ورزشی باید توجه کنند که مدلی را انتخاب کنند که بدن آن‌ها از شکل مستطیلی خود خارج کنند. لباس‌ها و ست‌هایی که دارای یقه‌های باز هستند بهترین انتخاب برای این دسته از افراد خواهند بود.

 

 

نکات مهم در هنگام خرید ست ورزشی

 

 

تاثیر مکان ورزش در  انتخاب ست ورزشی

اگر تصمیم دارید در فضای باز ورزش کنید باید به فصل  و شرایط اب و هوایی توجه نماید. در فصول گرم باید لباسی تهیه کرد که قابلیت جذب بالا و هم چنین سرعت تبخیر بالایی داشته باشد تا دمای بدن افزایش نیابد. در فصول سرد سال هم باید ست ورزشی را انتخاب نمایید که بتواند دمای بدن را متعادل نگه دارد و هم چنین بتوانید قسمت هایی از ان را در صورت افزایش دمای بدن از تن خارج کنید.

سخن پایانی

ست ورزشی مردانه از جمله الزامات اولیه برای شروع ورزش است. تهیه آن علاوه بر بهبود عملکرد شما در ورزش باعث افزایش انگیزه و اعتماد بنفس شما می شود. در هنگام خرید می توانید به مواردی هم چون فصل، نوع کاربری که از ان انتظار دارید. جنس  آن باید طوری باشد که بتواند دمای بدن شما را در هنگام ورزش کاهش دهد. و در طراحی پارچه ان از الیاف مصنوعی هم استفاده شده باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *