نقش ورزش در درمان بیماری روانی 

 

نقش ورزش در درمان بیماری روانی 

امروز اختلالات روانی  مانند افسردگی بسیار رایج هستند و نقش مهمی در ایجاد ناتوانی در انجام مسولیت های روزانه افراد  دارند به همین  علت  دانشمندان علاقه روزافزونی به  مطالعه اثربخشی ورزش در روند بهبود مشکلات روانی دارند. دانمشندان معتقدند  نقش  ورزش بر  مشکلات سلامت روان بسیار مشهود است.  ورزش برای اختلالات افسردگی بسیار موثر بوده است.  بهبود سلامت روان و سلامت جسمانی در افراد مبتلا به اختلالات روانی جدی بسیار مشهود و قابل تامل است.

در این مقاله به بررسی نقش ورزش در درمان بیماری های روانی می پردازیم. سلامت روان از نداشتن علائم شروع شود و در عملکرد کامل افراد ممکن است اختلال ایجاد کند.  اختلال روانی شدید اختلالات روانی کاملاً متمایز نیستند، بلکه بخشی از آن را برچسب گذاری می کنند. که علائم  ان طولانی تر بوده و باعث ناتوانی می شود. و در عملکرد و نتایج فرد تاثیر گزار و مشهود است. پس ممکن اختالات روانی به راحتی خود را نشان ندهند. اختالات روانی مانند مشکلات در تفکر، مشکلات عاطفی و رفتاری  است.

 

نقش ورزش در درمان بیماری های روانی

 

درمان بیماری های روانی با ورزش

مطالعات اخیر نشان می دهد که اختلالات روانی اغلب در اوایل زندگی شروع می شوند و دوره ای عود کننده دارند. برای اضطراب و اختلالات عاطفی، گزینه های اصلی درمان روانشناختی و داروهای ضد افسردگی هستند. برای اختلالات روان پریشی، داروی ضد روان پریشی از درمان های اصلی است.

تحقیقات نشان داده است ورزش به عنوان یک گزینه درمانی، به ویژه برای افسردگی، اضطراب، و اختلالات روانی بسیار موثر است. این مقاله ترجمه یکی از مقاله های  تحقیقاتی است.  همان طور که می دانید بین فعالیت بدنی و سلامت روان رابطه قوی وجود دارد. مطالعات مقطعی نشان می دهد که فعالیت بدنی منظم با سلامت روانی و رفاه عاطفی بهتر مرتبط است ورزش بیشتر مساوی بوده با میزان کمتر اختلالات روانی.

به عنوان مثال، یک مطالعه مبتنی بر جمعیت بر روی 7076 بزرگسال هلندی نشان داد که انجام تمرینات بدنی خطر ابتلا به مشکلات ورانی  را کاهش می دهد. شاید جدا از افسردگی، ورزش به عنوان یک درمان ثابت برای اختلالات روانی در نظر گرفته نمی شود و معمولاً به عنوان درمان کمکی در کنار دارو از ان یاد می شود. کالج سلطنتی  روانپزشکان استرالیا و نیوزلند توصیه می کند که ورزش ممکن است مکمل باشد. درمان های دیگر به عنوان یک استراتژی مدیریت استرس برای بهبود، و  کمک به  پیشگیری از افسردگی استفاده می شود. بیشتر تحقیقات تا به امروز در مورد فواید ورزش به عنوان درمان افسردگی انجام شده است.

ورزش همچنین برای درمان اضطراب به طور متوسط مؤثر است، اگرچه اکثر مطالعات تأثیر آن را بر روی بهبود علایم اضطراب ارزیابی کرده اند.تحقیقات در بزرگسالان مبتلا به اسکیزوفرنی نشان می دهد که برنامه های ورزشی می توانند انواع خاصی از بیماری ها را بهبود بخشندعلائم سلامت روان (به عنوان مثال، احساسات ضعیف، از دست دادن قدرت، و مشکلات تفکر)، اما کمتر هستند.اما برای سایر علائم (مانند هذیان و توهم) موثر است

 

 

درمان بیماری های روانی با ورزش

 

روش درمان بیماری روانی با ورزش کردن

برنامه های ورزشی نیز ممکن است سایر پیامدهای روانی مانند شایستگی اجتماعی، عزت نفس و رفاه را بهبود بخشد.ورزش همچنین در بهبود سلامت جسمانی افراد مبتلا به اختلالات روانی جدی مهم است (به عنوان مثال، اسکیزوفرنی)، زیرا این افراد 16 تا 20 سال زودتر از جمعیت عمومی می میرند.

این شکاف مرگ و میر افتراقی در دهه های اخیر در حال افزایش است. دو سوم این مرگ و میرهای زودرس است. به همین ترتیب، سندرم متابولیک، ترکیبی از اختلالات پزشکی مرتبط با افزایش خطر با توجه به فواید ورزش بر کنترل وزن، جلوگیری از شروع دیابت نوع 2 و بهبود  ان می باشد. تمرکز بر افزایش فعالیت بدنی به عنوان یک درمان کمکی برای بیماران دیابت نوع دو.

اکثر مطالعات مداخلات ورزشی ساختاریافته و تحت نظارت را بین 4 تا 16 هفته ارزیابی کرده اند که عمدتاً شامل تمرینات هوازی (مانند پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا) می شود  این مطالعات نشان می دهد که ورزش درمانی  با بهبود سلامت جسمانی بیماران  همراه است.

سخن پایانی

در مجموع ورزش کردن کمک شایانی به بهبود بیماری های روانی مانند افسردگی، اضطراب  و … دارد. شما می توانید با گنجاندن برنامه ورزشی در تمرینات روزانه خود بهبود سلامت روان خود را درمان کرده و یا ان را کنترل نماید. ورزش یک روش کمک درمانی برای افسردگی است. در هنگام ورزش کردن به همراه داشتن وسایل و پوشاک ورزشی استاندارد کمک بسیار زیادی در بهبود و همچنین روحیه شما دارد

مبیا اسپرت تولید کننده پوشاک ورزشی با طراحی جدید ترین و مدرن ترین لباس های ورزشی را برای حوزه های مختلف ورشی ،  لگ ورزشی زنانه و مردانه ، مایو شنا و… را با مواد مصرفی و جنس های باکیفت و عالی به تولید می رساند که شما می توانید به راحتی و با خیالی آسوده خرید نمایید.

 

 

 

مطلب پیشنهادی »  تاثیرات مهم رنگ در پوشاک ورزشی

 

3/5 - (2 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *