بهترین جنس های پوشاک ورزشی : معرفی انواع پارچه های ورزشی

جنس های پوشاک ورزشی

انواع جنس های پوشاک ورزشی 

صنعت متنوع پوشاک ورزشی، با سرعتی قابل توجه در حال پیشرفت و گسترش است و انتخاب را برای خریدار سخت تر از گذشته می کند. اما همان طور که می دانید همه طرح ها و جنس های موجود در بازار مناسب شما نیست و باید جنس مناسب را انتخاب نماید. اگر برای خرید لباس ورزشی سردرگم هستین و مطمین نیستید چه جنسی منناسب شماست با ما همراه باشید در این مقاله تصمیم داریم در مورد انواع جنس ست های ورزشی صحبت کنیم.

در هنگام خرید پوشاک ورزشی ملاک خریدن گران قیمت ترین لباس از گران ترین تولید پوشاک ورزشی نیست. ملاک این است که آن لباس مناسب شرایط  و هدف شما باشد. نکاتی که در اینجا بیان می شود به شما کمک می کند علاوه بر خرید مقرون به صرفه از ورزش کردن نهایت لذت و بهره را خواهی برد.

 

1- فلامنت ورزشی

پارچه فلامنت از محبوب ترین جنس ها تولید پوشاک ورزشی می باشد. این پارچه الیاف پلی‌استر تهیه می‌شود و فلامنت به این معناست که الیاف های پارچه  بلند و باریک بافته می شود  که معمولاً  پارچه‌  فشرده و محکم می باشد.. در پارچه فلامنت ورزشی، الیاف فلامنت به صورت توری به هم بافته می‌شوند تا پارچه در عین حال خنک ‌کننده باشد و باعث جذب رطوبت از بدن شود. همچنین این پارچه به دلیل وزن سبک و خواص ضدجذب آبی که دارد، به خوبی برای فعالیت‌های ورزشی در شرایط آب و هوایی مختلف مناسب است.

پارچه فلامنت اغلب در تولید لباس های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد . دلیل محبوبیت پارچه فلامنت به دلیل انعطاف پذیری و کشسانی بسیار خوب این پارچه انتخاب بسیار خوبی برای ست های ورزشی  مردانه و زنانه می باشد وهمچنین ویژگی جذب تعریق و خنک و خشک ماندن بدن در هنگام ورزش می تواند یکی از ویژگی های مثبت این پارچه باشد.

 

 

 فلامنت ورزشی

 

 

2- پارچه غواصی

پارچه غواصی یکی از پرکاربرد ترین پارچه های در صتعت تولید لباس های ورزشی به خصوص در فعالیت ورزش های آبی می باشد.پارچه غواصی از از پلی استر تهیه می شود و در شرایط مختلف همانند دما و فشار بسیار مقاوم است. این پارچه انعطاف و کشسانی بالایی دارد و مقاومت و دام زیادی در برابر حرکات سنگین از خود نشان می دهد به همین در تولید پوشاک ورزشی مختلف مثل لگ های ورزشی و ست های ورزشی و به خصوص در لباس های غواصی از این پارچه به کار می برند.

 

 

3- پارچه لاکرا ( اسپندکس)

شاید به توان گفت اصلی ترین ترکیب پوشاک ورزشی اسپندکس است زیرا زیرا توانایی بازیابی و کشش فوق العاده خود شناخته می شود. از  اسپندکس برای تولید پوشاک ورزشی چسبان استفاده می کنند  که در آن کشش و حرکت راحت بدن ضروری است. اما اگر به صورت مکرر خشک و یا اتو شود خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد.

یکی از کاربردهای پارچه لاکرا در لباس ورزشی، ساخت کاور لباس شنا می‌باشد. این کاور که به صورت یک تکه پارچه با الاستیک بند ساخته می‌شود، در مایو شنا مخصوصا در تولید مایو شنا اسلامی از این جنس استفاده می شود.

 

 

4- پارچه مودال

پارچه مودال یکی از پارچه های نیمه طبیعی است که از فیبر های چوب درخت بلوط و… تولید می شود و به عبارتی می توان این نوع پارچه را گیاهی بدانیم پارچه مودال به دلیل داشتن لطافت و نرم بودن تنفس پذیری بالا در پوشاک ورزشی مانند نیم تنه ورزشی ، تیشرت ها و… استفاده می شود.

 

بهترین جنس برای لباس ورزشی کدام است؟ !!

ممکن اس برایتان سوال به وجود اید که با توجه به عملکرد هر کدام از الیاف کدام بهترین است!

جنس پارچه لباس ورزشی ارتباط مستقیم با کارایی ان دارد. اول از همه باید لباسی انتخاب نماید که بتواند نیازهای شما را در حین انجام تمرینات ورزشی براورده نماید. پس نمی توان گفت چه جنسی بهترین است ابتدا باید مشخص شود برای چه هدفی قصد تهیه پوشاک ورزشی دارید سپس میتوان بهترین جنس برای شما را مشخص کرد. برای مثال اگر در هنگام ورزش بیش از حد معمول تعرق دارید باید جنسی انتخاب نماید که بتواند دمای بدن و تعرق شما را کنترل نماید.

 

سخن پایانی

اگر بعد از مدت ها ان شنبه ای که قرار بود برسد و رسید و شما تصمیم گرفتین ورزش کنید. احتمالا برایتان دغدغه باشد چه نوع پارچه ای مناسب ورزش مورد نظر شماست. در اینجا سعی شده تا حد ممکن به این سوال پاسخ داده شود.

اگر تعرق زیادی میکنید بهتر است که از لباس هایی استفاده نماید که بتواند این تعرق را جذب و سپس به سرعت خشک نماید. هم چنین پارچه های ضد حساسیت و الرژی به شما کمک خواهد  کرد تا در هنگام ورزش کردن دچار حساسیت گوستی نشوید. در هنگام خرید حتما به معتبر بودن تولیدی پوشاک ورزشی و دوخت لباس ورزشی دقت نماید زیرا بسیاری از لباس ورزشی بی کیفیت از قسمت دوخت به سرعت باز می شود. نکته دیگر اینکه پارچه های بی کیفیت دوخت بی کیفیتی هم دارند پس می توانید از نوع دوخت ان تا قسمتی به کیفیت پارچه هم پی ببرید هم البته این همیشه صدق نمی کند ولی در اکثر موارد قابل استناد است.

 

 

 

3.3/5 - (3 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *