چرا لگ ورزشی بپوشیم؟ + فواید لگ ورزشی

کاربرد و فواید لگ ورزشی

چرا  لگ ورزشی بخریم ؟

لگ  ورزشی یا لگینگ  از مناسب ترین لباس های  ورزشی برای ورزشکاران تمامی رشته های دوچرخه سواری، کراس فیت و بدنسازی می باشد.  لگ های ورزشی فقط مخصوص ورزشکاران نیست و برای خیلی از  موارد دیگر هم کاربرد دارد.  لگ ورزشی  در جنس ها و مدل های مختلفی تولید می شود و تنوع زیادی دارند.

بعضی از افراد از انها برای مصارف روزانه هم استفاده می کنند. که اشتباه نیست و حتی از لگ ها می توان در مجالس هم استفاده کرد. لگ های ورزشی بسیار مفید وشیک هستند.  در اینجا به این سوال پاسخ می دهیم که چرا باید لگ ورزشی خرید؟

لگ ورزشی چیست؟

یک لگ ورزشی زنانه انتخاب مناسبی برای ورزش‌های مختلفی مانند یوگا، ایروبیک یا حتی بدن‌سازی است؛ چرا که هم بدن شما را به خوبی می‌پوشاند و هم به شما اجازه می‌دهد فرم بدنتان را ببینید و حرکات ورزشی را با ظرافت و دقت انجام دهید. و هم برای تعادل دمای بدن شما منسب است.

فقط کافی است که لباس مناسب با توجه به سایز و ورزش مورد نظر انتخاب کنید. مدل‌های مختلفی از لگ ورزشی وجود دارد مانند لگ تا زانو یا لگ ورزشی بلند. انتخاب از بین آن‌ها، هم به ورزشی که انجام می‌دهید و هم به راحتی شما بستگی دارد. شلوار لگ ورزشی را با کتانی یا کفش ورزشی مورد علاقه‌اتان ست کنید و در پی سلامتی خود بروید.

لگ ورزشی، شلواری مناسب ورزشکاران

اگر در انتخاب جنس لگ دقت شود برای بسیاری از ورزش ها مناسب است از جمله ورزش یوگا، پیاده روی، دوچرخه سواری و…. زیرا دارای انعطاف و کشسانی مناسبی هستند. و در مقابل آسیب ها و خراشیدگی و تغییر دما از ورزشکاران محافظت می کند دلیل این که این روزها افرادی در پارک ها می بینید که با لگ ورزشی در حال پیاده روی یا ورزش است. لگ ورزشی  باعث افزایش گردش خون می شود. از التهاب و درد عضلات هم تا حدودی جلوگیری میکند.

لگ های ورزشی باید متناسب با ورزش و فضا انتخاب گردد و می توانید از لگ های کوتاه هم استفاده نمایید.

 

 

فواید مهم لگ ورزشی

 

فواید لگ ورزشی

لگ ورزشی در جنس های مختلفی تولید می شود که بعضی از آنها حتی در مجالس هم قابل استفاده اند. لگ یا ساپورت پوششی مناسب برای بانوان است که می تواند علاوه بر اینکه شما را خوش لباس و خوش فرم نشان می دهد لباسی راحت هم هست. مهم ترین مسئله این است که لگ های ورزشی برای ورزش مناسب اما امروزه کاربردهای زیادی دارند در اینجا به کاربرد و فواید لگ های ورزشی می پردازیم.

 

  •  حفاظت در برابر تغییر دمایی با لگ ورزشی

لگ های ورزشی در برابر تغییر دمایی از بدن محافظت می کند. هنگام ورزش بدلیل فعالیت دمای بدن افزایش می یابد و لگ های ورزشی کمک می کند تا سریع تر این تبادل دمایی انجام شود و ورزشکار خنک تر می شود در مقابل در فصول سرد برعکس عمل می کند. می دانیم که در فصول سرد دمای بدن ما بستگی به پوشش ما دارد و لگ های ورزشی این امکان را فراهم می اورد.

لگ های ورزشی را می توان پوست دوم شما نامید زیرا به خوبی در مقابل سرما و گرما از شما محافظت خواهند کرد. همه ما این تجربه را داریم که بعد از ورزش دچار گرفتکی و درد عضلانی می شویم. لگ های ورزشی بدلیل افزایش جریان خون باعث می شود درد و التهاب کمتری داشته باشید.

 

 

  • محافظ از بدن در برابر نور خورشید

هنگامی که در محیط باز ورزش میکنید بدن شما در برابر نورخورشید قرار میگیرد. از جمله ضررهای نور خورشید می توان به سوختگی پوست و سرطان پوست ولک های پوستی  اشاره کرد. لگ های ورزشی حفاظت خوبی در برابر اشعه های مضر خورشید به وجود می اورد. و حتی می توانید از لگ های پوشیده استفاده کنید تا آسیب های نور خورشید کمتر شود.

با لگ های ورزشی می توانید تجربه ورزش در محیط باز را داشته و همین طور مانع آسیب های نورخورشید شوید. لگ ورزشی همچنین در وقت شما صرفه جویی می کنند زیرا نیازی نیست زمان برای استفاده از ضد آفتاب صدف کنید. در هوای سرد که پشه‌ها با قدرت کامل بیرون می‌روند، لگ ورزشی  از پاهای شما در برابر گزش‌های بد محافظت می‌کند و اگر در محیط‌های طبیعی یا چمن‌های بلند ورزش می‌کنید.

لگ ورزشی تا حدودی از کنه‌ها، عنکبوت‌ها و بوته‌های خاردار محافظت می‌کند.

 

 

  • افزایش سوخت و ساز بدن با لگ ورزشی

لگ ورزشی باعث گرم شدن بدن می شود این موضوع باعث افزایش دمای بدن می شود در این هنگام بدن برای کاهش دمای خود باعث ترشح تعریق شده و همین موضوع به کالری سوزی بدن کمک می کند. لگ های ورزشی کمک زیادی به بهداشت وسلامت بدن دارند این گرما به سیستم خون رسانی بدن کمک می کند و افزایش دمای بدن باعث شکسته شدن سلول های چربی بدن می شود این موضوع کمک می کند. حجم اکسیژن بدن باعث می شود.

  انتخاب لباس ورزشی مناسب بانوان

همه این اتفاقات باعث سریع تر شدن گردش خون در بدن می شود و سلامت بدن و کیفیت زندگی فرد تغییر می کند. عضلات برای فعالیت به اکسیژن نیاز دارند. و لگ های ورزشی اکسیزن رسانی به عضله را افزایش می دهد. پژوهشگران دریافتندکه لگ های ورزشی  ریکاوری ورزشکاران  را تسریع می بخشد. بنابراین مناسب ترین لباس برای ورزشکاران لگ های ورزشی است.

 

 

کاربرد لگ ورزشی

 

 

  • کالری سوزی با لگ ورزشی

تعرق اغلب شاخص خوبی برای شدت ورزش یا کالری سوزانده شده نیست. در واقع، همه افراد با سرعت های متفاوتی عرق می کنند. برخی از افراد به محض شروع تمرین عرق می کنند، در حالی که برخی دیگر مدتی طول می کشد تا دمای مرکزی بدن خود را به اندازه کافی افزایش دهند. با این حال، اگر عرق کردن باعث می شود احساس کنید که از تمرین خود بیشترین بهره را می برید، چند مرحله می تواند به شما کمک کند:

  1. تعریق روشی است که بدن شما برای تنظیم دمای خود دارد، بنابراین افزایش شدت  حتی با تمرینات سریع  می تواند گرمای هسته بدن را به اندازه کافی افزایش دهد تا غدد عرق شما را تحریک کند.
  2. دمای محیط را در فضای ورزشی خود افزایش دهید. اگر در خانه ورزش می کنید، افزایش چند درجه ای ترموستات می تواند زمینه را برای عرق کردن بیشتر فراهم کند. اگر بیرون هوا گرم است، تمرین خود را در فضای باز انجام دهید.
  3. لباس ورزش گرم بپوشید. لایه های اضافی می توانند گرما را در کنار پوست نگه دارند و به افزایش دمای مرکزی بدن شما کمک کنند. گرم کردن غدد عرق شما را فعال می کند.
  4. مدت زمان تمرین خود را طولانی تر کنید. اگر همه چیز با شکست مواجه شد، ممکن است لازم باشد مدت زمان تمرین روتین خود را افزایش دهید. هر چه مدت زمان طولانی تری ورزش کنید، احتمال افزایش دمای مرکزی بدن به اندازه ای افزایش می یابد که باعث تعریق شود.

  • جذب تعریق با لگ ورزشی

حتی اگر برای گرم ماندن گرمکن ورزشی یا لگ ورزشی  بپوشید، احتمالاً در برخی از مراحل روتین تمرین  خود شروع به عرق کردن خواهید کرد. هیچ کس نمی خواهد با پاهای عرق کرده راه برود و لگ  ورزشی می تواند رطوبت را از بین ببرد و شما را خنک و خشک نگه دارد. لگ ورزشی را انتخاب کنید که به طور خاص طراحی شده اند تا رطوبت را از بین ببرد و از پارچه های سنگینی که رطوبت را جذب می کنند، مانند پشم گوسفند، و … تهیه نکنید.

معایب بزرگ لگ هایی که تعرق را جذب میکنند این است که باد را مسدود نمی کنند و رطوبت را حفظ می کنند. حفظ رطوبت می تواند منجر به چروک شدن اطراف زانو، مچ پا و سایر نواحی شود. هنگامی که عرق زیادی جمع می شود و باد آن را سرد می کند، عدم جلوگیری از باد می تواند در طولانی مدت یک مشکل جدی باشد.

 

 

فواید و کاربرد های مهم لگ ورزشی

 

شلوار لگ را با چی بپوشیم؟

 

پس از اینکه با انواع شلوار لگ اشنا شدید حالا نوبت به این می رسد که با چی ست کنیم؟

شلوار لگ با تونیک یا شومیز برای تیپ های روزانه مناسب است؟

اگر لگ ها را با لباس های بلند بپوشید مناسب تر است زیرا لگ ها برای چنین کاربردی طراحی شده است. در این صورت پیشنهاد می شود برای ست کردن لگ را با تی شرت نپوشید مگر اینکه در محیط های ورزشی استفاده کنید. تونیک های بلند و شومیز هایی که میشود انها را ازادانه روی لگ رها کرد گزینه های مناسبی هستند. لگ هایی با طرح جین برای مصارف روزانه مناسب است. لگ زنانه را می توانند بانوان با نیم تنه های ورزشی ست نمایند.

 

 

از کجا لگ ورزشی بخریم ؟

برای خرید لگ ورزشی نیاز است که انها را از فروشگاه های معتبر پوشاک ورزشی تهیه نماید. زیرا اگر پوشاک ورزشی بی کیفیت تهیه نماید نه تنها از لحاظ مالی متضرر خواهید شد بلکه ممکن است دچار حساسیت های پوستی شوید و احتمال اینکه نتایج شما در ورزش چشم گیر نباشد هم هست. به همین دلیل نیاز است تا از فروشگاه های معتبر خرید نماید.

مبیا اسپرت تولیدی پوشاک ورزشی تجریه چندین ساله در زمینه تولید و طراحی پوشاک ورزشی دارد. پارچه هایی که تولیدی مبیا اسپرت از ان برای تهیه پوشاک ورزشی استفاده می کند از بهترین پارچه های موجود در بازار است. این تولیدی پوشاک ورزشی به دلیل سابقه طولانی در زمینه تولید پوشاک ورزشی در طراحی پوشاک ورزشی سبک مختص به خود را دارد.

کیفیت و قیمت محصولات این فروشگاه اینترنتی پوشاک ورزشی تضمین شده اند. می توانید با خیال راحت سفارش دهید و بدون واسطه و در کمترین زمان درب منزل دریافت نماید.شما می توانید در هر سبک و سلیقه ای برای خرید لگ ورزشی مردانه در مدل های مختلف و با تنوع بالا و همچنین لگ های ورزشی زنانه در طرح و مدل های مختلف کمر گنی را برای ورزش خود اقدام کنید.

 

 

 

نتیجه گیری

لگ های ورزشی لباسی مناسب برای ورزشکاران در تمامی فصول سال می باشد. ورزشکاران با توجه به نیاز و فصل میتوانند جنس و سایز ان را انتخاب کنند. لگ  کمک میکند تا سیستم  بدن راحت تر و سریع تر وارد چرخه چربی سوزی شود. و نتیجه ان تناسب اندام و سلامت ورزشکاران می باشد. جنس لگ ورزشی اهمیت زیادی دارد و باید در انتخاب ان دقت کافی شود چون علاوه بر حفظ دمای بدن، در محیط های باز حفاظت خوبی در برابر نور خورشید به شمار می رود.

 

5/5 - (3 امتیاز)
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *