پوشاک ورزشی استاندارد برای ورزش

پوشاک ورزشی استاندارد

 

ویژگی پوشاک ورزشی استاندارد

 

برای خرید لباس ورزشی مناسب باید نکاتی را درنظر گرفت. زیرا شروع و ادامه ورزش کردن نیاز به انگیزه دارد و خرید و انتخاب لباس ورزشی مناسب یکی از آنهاست. میتوان برای خرید لباس ورزشی مناسب نکاتی مانند وزن فرد، آب و هوای منطقه، نوع ورزش و… به همین دلیل دانستن یک سری نکات لازم و ضروری است.

پوشاک ورزشی در طرح ها و کیفیت های مختلفی طراحی و تولید می شود. به همین دلیل نیاز است با دقت انتخاب شود. همه می دانیم امکان تعرق در هنگام ورزش بیشتر از قبل می شود. به همین دلیل نیاز است تا در انتخاب لباس ورزشی مناسب دقت کافی به عمل اوریم. دراین مقاله به ویژگی پوشاک ورزشی استاندارد می پردازیم.

 

 

انتخاب پوشاک ورزشی

پوشاک ورزشی مناسب در هنگام ورزش کردن از مهم ترین مسائل برای ورزشکاران می باشد که در هنگام خرید و اتخاب آن بیشتر دقت را داشته باشند تا از نظر جنس و کیفیت بهترین را انتخاب کنند.از آن جایی که امکان تعریق در ورزش دو برابر میشود،اهمیت انتخاب لباس مناسب ورزش برای جلوگیری از عرق سوز شدن و بیماری های قارچی و پوستی دو چندان میشود. باید لباس ورزشی و جنسی مورد انتخاب قرار بگیرد که بدن تنفس داشته باشد.

 

نکات مهم برای انتخاب پوشاک ورزشی مناسب

  • لباس ورزشی ای را انتخاب کنید تا در آن راحت باشید
  • سایز مناسب انتخاب کنید لباس تنگ و یا خیلی گشاد شما را اذیت خواهد کرد.
  • از خرید لباس ورزشی بی کیفیت خودداری کنید. زیرا ممکن است باعث حساسیت و حتی در تابستان گرمازدگی شود.
  • برای ورزش کردن انتخاب کفش و جوراب مناسب هم بسیار اهمیت دارد.
  • لباس را متناسب با فصل انتخاب نمایید.
  • برای افزایش انگیزه خود می توانید چند دست لباس ورزشی متنوع و با رنگ های مختلف تهیه نماید.
  • از سلیقه خود کمک بگیرید و لباس ورزشی متناسب با ان انتخاب نماید.
  • لباسی انتخاب نماید که دارای خاصیت کشسانی باشد.

چه جنسی پوشاک ورزشی انتخاب کنیم ؟

انتخاب جنس لباس از بسیار اهمیت دارد پس قطعا باید در ان تامل نماید و برای انتخاب جنس مناسب وقت بگذارید. مثلا جنس پنبه ای تعرق را به خود جذب می کند اما ممکن است از شکل بیفتد به همین دلیل گاهی ان را با پلی استر ترکیب می کنند. برای اقایان لباس ورزشی با جنس نخ پنبه مناسب است.

لباس پنبه ای به دلیل جذب رطوبت بالا و تبخیر کم ممکن است باعث بو و مشکلات قارچی شود.

لباس های پلی استر و نخ پنبه گزینه بهتری هستند زیرا خاصیت نخ پنبه و پلی استر دارد.

نوع پوشاک ورزشی

لباس ورزشی انواع گوناگونی دارد که از ان جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برای خرید تاپ ورزشی و ست ورزشی زنانه  مناسب و استاندارد باید تهویه مناسبی داشته باشد.

در خرید لگ ورزشی  باید توجه داشته باشیم که در  قسمت کمر از کش استفاده و گنی باشد تا در هنگام ورزش احساس ناخوشایندی نداشته باشیم.

جوراب را میتوان با عنوان محافظ پا در نظر گرفت. به همین دلیل جوراب ورزشی باید حداقل تا مچ پا ساق داشته باشد. جذب رطوبت پا هم توسط جوراب انجام میشود.

 

سخن پایانی

برای خرید پوشاک ضروری است نکاتی را بدانید و رعایت نمایید. چون مهم تریم مسئله در یک ورزش خوب این است که پوشش مناسبی داشته باشید پوشاک ورزشی مناسب می تواند انگیزه ادامه دادن ورزش را فراهم کند. نوع جنس لباس ورزشی مهم است پارچه های نخی جذب رطوبت بالایی دارند اما در بعضی موارد میتواند باعث ایجاد  بوی نامطبوع و قارچ شود. پوشاک ورزشی را متناسب با ورزش و فصل و غیره انتخاب می کنند.

اما پیشنهاد ما این است که از خرید لباس ورزشی بی کیفیت خودداری کنید. زیرا باعث بروز مشکلات پوستی خواهد شد. جوراب و کفش ورزشی استاندارد کمک میکند بتوانید به بهترین شکل ممکن از مچ پا و مفاصل پا محافظ نمایید.اما باید بدانید که هر کفش ورزشی ای عمر مفید دارد و در غیر این صورت اسیب رسان هم خواهد بود.

در انتها لباسی را انتخاب نمایید که تهویه مناسبی داشته باشد و بتواند رطوبت حاصل از فعالیت ورزشی را  جذب نماید. و شکل اولیه لباس از بین نرود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *